چنانچه برگه چکی به صورت سفید امضا صادر گردد و سپس صادر کننده فوت نماید، آیا دارنده چک می‌تواند با تکمیل مندرجات آن و درج تاریخ (به تاریخ مقدم بر فوت صادر کننده) اقدام به وصول آن نماید؟

با توجه به ماده ۳۱۱ قانون تجارت در چک باید محل و تاریخ صدور قید شده و به امضای صادر کننده برسد و با عنایت به بند ۱۴ مقررات و شرایط عمومی حساب جاری چک هایی که تاریخ صدور آن مقدم به تاریخ فوت باشد با احراز سایر شرایط قابل پرداخت میباشد لذا در صورتی که امضای چک با امضای مندرج در کارت نمونه امضا مطابقت داشته باشد پرداخت وجه چک از لحاظ حقوقی بلامانع است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست